Preskoči na vsebino

PRI NEDELJSKIH MAŠAH OB VSTOPU V CERKEV OBVEZNO ODDATI SVOJO TELEFONSKO ŠTEVILKO V ZA TO PRIPRAVLJENO ŠKATLO!

NOV URNIK NEDELJSKIH MAŠ:

Z avgustom prevzemam skrb tudi za župnijo Košana.  Urnik sv. maš moram nastaviti tako, da bo lahko en duhovnik maševal v vseh treh župnijah.

V nedeljo, 9. avgusta, zato začnemo z novim urnikom. Svete maše bodo:

Pivka: sobota zvečer in nedelja ob 11. uri

Šmihel: nedelja ob 8. uri

Košana: nedelja ob 9.30

V vseh treh župnijah je 19 cerkva, torej je vsak mesec vsaj en shod. Ko bo shod na podružnici bo zato najprej maša v župnijski cerkvi (v Pivki ob 8.00) nato pa na podružnici.

• V večini župnij so do sedaj starši ob vpisu otroka dali tudi prispevek za stroške verouka. Z novim veroučnim letom je ta prispevek obvezen za vse župnije v Koprski škofiji. Prispevek znaša 20 eur za enega veroučenca, če je iz iste družine več otrok pri verouku, pa je skupni prispevek 30 eur.

URNIK VEROUKA JE OBJAVLJEN NA OZNANILNEM LISTIČU.

Pivka

• Čiščenje cerkve in veroučnih učilnic: Kolodvorska 1-20.
  • V torek ob 18.30 srečanje molitvene skupine v veroučni učilnici, vabljeni novi člani.

ŠMIHEL

• Zahvalna maša ob 25 letnici mašništva je zaradi koronavirusa prestavljena na šmihelski shod.

Zakrament svete spovedi:

Spoved je mogoče opraviti v cerkvi v spovednici. Potrebno je razkužiti roke pred vstopom in ob izhodu iz spovednice. Priporočena je nošnja maske.